Svou vytrvalou snahou ulehčit nám práci na počítači jsou vývojáři Microsoftu pověstní. Vždy se jim ale záhadně podaří zkomplikovat věci ještě víc, než byly dříve. A Windows 8 jsou toho důkazem.
Že teď nemůžete najít žádný program? Když kliknete na dlaždici Plocha, chybí vám to známé tlačítko Start? Internet Explorer se vám otvírá v divném režimu a bez výběru důležitých možností? Vítejte ve světě Windows 8! Pokud z něho také šílíte, pak si nechte poradit spolu s námi počítačovými odborníky z portálu Servispočítače.cz.

Tlačítko Start najdete na klávesnici

V prvé řadě je potřeba říci, že ve Windows 8.1 (doporučujeme aktualizaci) už tlačítko Start je, nicméně opět vede do rozhraní s dlaždicemi programů a aplikací. Pokud chcete mít starou nabídku Start, jak jste byli zvyklí, můžete si nainstalovat program, který ji zpřístupní. „Není to ale šťastné řešení právě u Windows 8.1, kdy pak máte takové nabídky dvě. Navíc ne všechny tyto programy fungují správně,“ upozorňuje odborník na systémy Windows Vladimír Šandera ze Servispočítače.cz.

Náš tip: Ve Windows 8 i 8.1 tlačítko Start zastupuje klávesa WIN (windows). Klávesa se nachází mezi klávesami CTRL a ALT. „Pomocí této klávesy se dostanete do dlaždicového menu Start i ukončíte program. Je to tedy nejdůležitější klávesa pro práci se systémem Windows,“ vysvětluje Vladimír Šandera ze Servispočítače.cz.

Podrobný návod na práci s Windows 8 najdete ZDE >>>