S nápadem zásobovat námořníky pravidelným přídělem rumu na zahřátí přišlo v 17. století britské námořnictvo. Jenže někteří členové mužstva neznali míru a byli často opilí, až se viceadmirál Edward Vernon rozhodl, že si musí námořníci ředit rum horkou vodou. Těm to asi nebylo moc vhod a začali mu podle jeho kalhot z grogénové látky přezdívat Old Grog. Ať už je tato rumová vzpomínka pravdivá nebo vymyšlená, pravdou je, že receptů na přípravu námořnického grogu koluje po celém světě opravdu hodně.

Grog
Tady je jeden z nich

svařte 200 ml vody se dvěma hřebíčky, malým kouskem skořice a kouskem citronové kůry. Do sklenice ze silného skla nalijte podle chuti rum, dolijte vroucí vodou a podle chuti přidejte třtinový cukr a citronovou šťávu (poměr rumu a vody by měl být zhruba 1: 2). Na hladinu dejte kousíček másla, které se rozpustí a zabrání odpařování alkoholu.

Prst na prst

Mezi námořníky se traduje, že pravý grog by měl být prst na prst – do sklenky nalijete tolik rumu, kam až sahá váš ukazováček postavený svisle a pak dolijete vařící vodou také na prst, tentokrát ale položený vodorovně. Všem je ale jasné, že grog nemůže být horký, takže se raději držte našeho původního receptu.