Video
délka: 01:53.77

Základem celého aranžmá jsou běžné věci z domácnosti - bílý porcelán, sklo či záclona a květinová výzdoba. archiv TV Prima

K jednoduchému základu, který tvoří barevný ubrus, aby bylo aranžmá veselé, přidáme háčkovaný ubrus či záclonu. Pro každého hosta prostřeme jednoduché bílé porcelánové talíře s příborem.

 

„Ze skleněných doplňků by neměl chybět podnos na dort či zákusky, miska s poklopem, původně určená třeba na půlku citronu, kterou lze využít pro květinovou dekoraci. Samozřejmostí pro zahradní párty jsou i sklenice na nožce a karafa na víno. Velice šikovný je také patrový podnos, který ušetří na stole místo,“ říká Diana Sahatatová.

Bílé talíře doplníme jmenovkami. Jsou to jednoduché papírové cedulky se jmény, které jsou ozdobeny svazečky květin, jež rostou na zahradě - může to být například šalvěj, rozmarýn či levandule. Každý host bude hned po příchodu na naší párty vědět, kde má sedět.

 

Dále si na stůl připravíme svazky květin. K tomuto účelu se výborně hodí veselé letní květiny, jako jsou růže, stračky, hlaváče, levandule, šalvěj, černucha, ale i ostružiny nebo obilí. Ideální je vše barevně sladit, například do starorůžové, krémové, modré, fialové. Kytky stačí vložit do džbánu či do obyčejné sklenice na mléko. Květinami dozdobíme i několik malých muffinů, které máme jako zákusky na stole.

 

Zajímavým prvkem je kovová konstrukce pro pnoucí růže. „Já jsem ji však využila jako vhodný doplněk pro zavěšení zahradních světýlek, díky kterým si například v podvečer a večer můžeme vytvořit příjemnou atmosféru. Na konstrukci můžete pověsit i lampiony nebo třeba malé lahvičky, které slouží jako návnady pro otravné vosy. Jsou praktické, ale stylové a nekazí celkový dojem,“ radí Diana Shatatová.

 

Pro rozšíření aranžmá na stole lze využít i jednotlivé zavařovací skleničky, které naplníme svazečky květin. Výzdobu dokončíme pomocí stuh a svíček, které sladíme do barev podle celkového aranžmá.