Co budeme potřebovat:

  • papírovou tašku jakékoliv velikosti
  • tužku
  • pravítko
  • nůžky
  • akrylové barvy
  • lepidlo v tyčince

Video
délka: 05:25.78

Irena Vohlídková a Václav Postránecký předvedou, jak si doma vyrobit velikonoční ozdobný košíček Prima TV

Jak na to?

Papírovou tašku jakékoliv velikosti zbavíme uší a rozložíme. Celou ji podélně rozstřiháme na přibližně dvoucentimetrové proužky – ty si klidně můžeme na tašku předmalovat pomocí pravítka a tužky. Dva proužky vždy slepíme k sobě, tím se nám zpevní a srovnají. Základ pro košík je hotov.

...

Poté pár proužků rozstřihneme na poloviční délku a začínáme plést. První dva proužky slepíme na sebe do kříže a ten, který je vodorovně, dáme nahoru. Další proužek přilepíme do vodorovné řady, tentokrát ovšem zespodu. Ve vodorovné řadě máme tedy dva proužky, jeden jde pod svislým proužkem a jeden nad ním. Dále přidáme proužek do svislé řady tentokrát tak, aby také procházel střídavě mezi vodorovnými proužky, jako při tkaní látky.

...

Vše uvidíme podrobně ve videonávodu. Takto se postupuje, dokud není celé dno hotové – použijeme na něj třeba 5 x 5 proužků.

...

Pak přijdou na řadu stěny košíčků a proužky, které jsme nerozstřihli napůl. Nepropletené proužky papíru ohneme směrem vzhůru a dlouhý proužek vpleteme dokola kolem dna, zase na střídačku. Pokračujeme dalším proužkem a strany košíčku jsou hotové.

...

Jeden proužek vlepíme ještě dovnitř na vyztužení. Přečnívající proužky ohneme dovnitř a košíček zarovnáme. Uši z tašky vlepíme dovnitř a pak už můžeme košíček vyzdobit.

...

Celý pořad Váš PRIMA receptář uvidíte dnes 27. 3. v 11:55 na Primě.