Výhodou dýní je možnost jejich dlouhého skladování, optimální je vzdušná místnost s teplotou od 10 do 18 °C. Plody zavěste, podložte slámou nebo narovnejte na dřevěné lísky, neměly by se dotýkat. Občas je prohlédněte, zda se nekazí, vadné kusy ihned odstraňte.

Co je co ve světě dýní

▲Sweet dumping: Okrasná tykev chutná po jedlých kaštanech, má kulovitý, mírně zploštělý tvar.

▲ Špagetová: Má protáhlý nebo kulovitý tvar, uvnitř jsou vlákna podobná špagetám. Malá se vaří vcelku, velké se půlí.

▲ Turbanová: Nazývá se také biskupská čepice, slouží k dekoraci i kuchyňským úpravám.

▲ Hokkaido: Menší plody nabízejí plnou sladkou chuť, nemusí se loupat a vydrží celou zimu. Je to vitamínová bomba!

▲Marina di Chioggia: Tykev s kulovitými hrbolatými zelenými plody se využívá k dekoraci i na zavařování.

▲ Atlantic Giant: Mohutná rostlina s obřími dýněmi sytě oranžové barvy má 3 až 5 cm silnou nasládlou dužinu.

Urodilo se vám více dýní, než stihnete spotřebovat? Máme pro vás tipy a triky, jak je využít i jako zajímavé dekorace:

1. Květinové opojení

Postup: Přiměřeně velký kus aranžovací hmoty dejte do kbelíku s vodou a nechte ho důkladně nasáknout. Odřízněte vršek dýně, vydlabejte ji a důkladně očistěte vnitřek. Na dno vzniklé vázy vložte oasis a pusťte se do aranžování:

Spodní konce stonků a větviček přírodnin sestříhejte zahradnickými nůžkami hodně šikmo, aby vznikla větší řezná plocha a rostliny se dobře zapichovaly do aranžovací hmoty. Pravidelně dolévejte do dýně trochu vody, potom aranžmá déle vydrží.

2. Obří ozdoby

Postup: Fixem na dýně předkreslete ozdobné ornamenty a nožíkem je opatrně vyřežte. Řezné rány můžete ošetřit olejem nebo vazelínou, aby dýně déle vydržely. Malým plodům seřízněte vršky, odstraňte dužinu se semínky a očistěte vnitřek, dovnitř vložte čajové svíčky.

3. Strašidelná zahrádka

Postup: Dýně vydlabejte a důkladně vyčistěte, nožíkem v nich vyřežte různé obličejíky a do každé dejte čajovou svíčku. Další svíčky rozdělte do sklenek nebo svícnů. Do prázdných stojanů na truhlíky rozložte mech a do něj umístěte dýně i svícny a zabezpečte je proti překlopení.

4. Dyňový strašák

Postup: Z pásky vystřihněte oči, nos i pusu a přilepte je na dýni. Zespodu vyřežte nožem kulatý otvor na násadu. Provazem svažte násady do kříže tak, aby vznikla základní kostra, kterou postupně obalte senem a obtočte provazem. Strašáka oblečte a nakonec na násadu navlečte dýňovou hlavu.

5. Tip na závěr: Smlsněte si na polévce z dýně

Krémová polévka: Suroviny (pro 4 osoby): 2 400 g dýně  1 šalotka  voda 3 lžíce olivového oleje  2 menší brambory  150 g mrkve, celeru a petržele  100 ml smetany ke šlehání  sůl a bílý pepř  zelený hrášek na ozdobu

Postup: Jemně pokrájenou šalotku zpěňte na oleji, přidejte malé kostičky zeleniny, brambor a dýně, zalijte vodou a vařte do měkka. Směs rozmixujte, přilijte smetanu, dochuťte solí a pepřem. Podávejte ve vydlabané dýni ozdobené hráškem. Doba přípravy: 10 minut Doba vaření: 20 minut.

Fotogalerie
11 fotografií