Prohlédli jste si svou panelákovou koupelnu kritickým okem a usoudili jste, že už to chce opravdu změnu?  Té můžete dosáhnout i bez složitého bourání a rekonstrukce – stačí jenom zvolit správný koupelnový nábytek. Ten moderní už dnes přináší celou řadu možností, jak i na malém prostoru vytvořit dokonalý interiér.

Původní paneláková koupelna moc krásy nepobrala, naši designéři jí ale udělají úplně jiný makeup...
Původní paneláková koupelna moc krásy nepobrala, naši designéři jí ale udělají úplně jiný makeup...
 „Navíc můžete vybírat lze z velkého množství designových řad, takže není problém sladit svou koupelnu do stylu retra, vysoce moderního či koloniálního,“ říká Zdeněk Blažek, zástupce jednoho z tradičních českých výrobců nábytku. Za přispění bytových architektů jsme pro vaši inspiraci s použitím designových řad společností Dřevojas a Myjoys připravili tři návrhy, jak z nudné koupelny udělat opravdovou krasavici:

Koupelna příjemná

Pro příjemnou koupelnu zvolili designéři řadu nábytku Aston
Pro příjemnou koupelnu zvolili designéři řadu nábytku Aston

Pokud si kladete otázku, zda lze vytvořit interiér koupelny, který bude na první pohled líbivý, ale přitom i velmi praktický, odpověď  na ni je jednoznačně ano. A když navíc zvolíte vhodnou povrchovou úpravu, můžete mít koupelnový nábytek, který odolá i aktivitě velké rodiny. „ Design i praktičnost v sobě snoubí zcela nový povrchový materiál – Senosan (speciální folie s vysokým stupněm lesku plně srovnatelným např. se sklem nebo laky),“ vysvětluje Zdeněk Blažek. 

Barevné provedení červená lesk působí na vybrané řadě nábytku Aston velmi atraktivně, jeho krásu podtrhuje i zvolený jednoduchý typ skříněk i samotného hranatého umyvadla, které mohou v případě potřeby použít dvě osoby. Jako další úložný prostor může sloužit galerka se zrcadlem a moderním LED osvětlením na bezdotykové čidlo, zavěšená nad umyvadlem.

Koupelna elegantní

Pro elegantní koupelnu je vhodná například řada Ornament
Pro elegantní koupelnu je vhodná například řada Ornament

Jak nejlépe docílit jemné elegance i v rámci koupelny? Vhodné je vybrat takový nábytek, který v sobě ponese zajímavý designový prvek. Tento hlavní motiv pak můžete podpořit výběrem vhodné dekorace. Pro tento případ se dokonale hodí řada koupelnového nábytku opatřená trendy ornamentem!

Moderní grafika v kombinaci černého ornamentu a bílé spolehlivě oživí vaši koupelnu a strhne na sebe pozornost všech příchozích. „Pokud se atraktivní tvary nábytku Ornament zkombinují s nadčasovým dekorem, který se opakuje na skříňce s umyvadlem a rámu zrcadla, a s povrchem bílá folie, dosáhnete dokonalého výsledku,“ dodává Blažek.

Koupelna svůdná

Tato koupelna vás svede k odpočinku. Naši designéři pro ni zvolili řadu Aquila Spring
Tato koupelna vás svede k odpočinku. Naši designéři pro ni zvolili řadu Aquila Spring
Koupelna hraje v našem životě zásadní roli. Když pomineme tu, která se týká hygieny, je pro nás tento prostor místem, kde se ráno „probouzíme“ a večer uklidňujeme, relaxujeme a připravujeme se na spánek. Atmosféru pohody a klidu okořeněnou dávkou harmonie lze samozřejmě podpořit  i vybraným nábytkem. Pro tento případ naši designéři zvolili řadu Aquila Spring z dílny společnosti Myjoys. Neopakovatelným dojmem působí zvolená grafika na čelní ploše skříňky s umyvadlem, pod kterým je umístěn LED diodový pásek, jenž pohodu podpoří příjemným světlem. Pokud byste si však přáli oživit skříňky např. tulipány, není to problém - navrhnout si můžete i svůj vlastní motiv.

 

Foto: drevojas.cz, myjoys.cz

Fotogalerie
4 fotografie