Táta Jiří má náročnou práci, pracuje jako policista. Kromě rodiny se snaží najít si čas i na své koníčky – letectví, sestavování modelů, četbu. Andrea nezahálí ani na mateřské dovolené, věnuje se rodině a ráda vyrábí různé předměty. Před mateřskou byla učitelka, jeden čas dokonce ředitelka základní školy. Doma se věnuje vyrábění Montessori předmětů. Oba jsou hodně pracovití, jejich domeček je stále v rekonstrukci, postupně si ho celý upravovali a přestavovali.

V domácnosti žije Andrea, Jiří a jejich 4 děti. Nejstarší syn se již osamostatnil.
Autor: Prima TV

Tím, že jsou děti na prvním místě, je v domácnosti někdy docela chaos, ale děti se tam určitě cítí dobře. Syn René se věnuje programování, Natálie sní o tom, že se stane zpěvačkou, ale také aktivně sportuje, nyní hraje závodně basket, dělala i spoustu dalších sportů. A Martin by se stejně jako děda chtěl stát pilotem, Ema si zatím hraje s panenkami.

Video
Video se připravuje ...

Rodina je skromná, domek je zařízený z různých kusů nábytku. Co by jim udělalo radost? Prima TV

Domeček zdědili po babičce, žijí tady šest let a přestavují. Je to dům blízko trati, proto jsou zde jistá stavební omezení. Původní domek byly pouhé dvě místnosti. Rodina je skromná, domek má zařízený ze všeho možného, ale celkem vkusně, určitě by jim nevadilo, kdyby se použil i stávající nábytek. Rodině se líbí vše, co je jednoduché, snadno omyvatelné, moderní design. Nebojí se vůbec barev a upřednostňují praktické věci. Trvají na zachování nové dřevěné podlahy, na které se hodně nadřeli. Designéři se vrhnou na novou kuchyň s jídelnou a také obývák. Celkem je čeká práce na neuvěřitelných 80 metrech čtverečních.

A jak se na proměnu dívají designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný?

„Proměna byla obrovská. Zřejmě na plochu naše největší. :-) Obývací pokoj byl pro návrh jasnější než kuchyně. Ta se hledala déle. Zprvu jsme zkoušeli různé varianty, až nakonec vyhrála centrální pozice stolu a kolem se vinoucí kuchyňská linka. Původní interiér byl velmi nekompaktní. Byl to trochu sběrný dvůr odložených skříní a nefunkčního nábytku. Jednotlivé kusy neladily k sobě. Dalším problémem bylo špatně řešené a navrhnuté vytápění pomocí topných sálavých panelů."

Rodině se líbí vše, co je jednoduché, snadno omyvatelné a moderní design - s kuchyní budou určitě spokojeni.
Autor: Prima TV

Proto zásadním úkolem bylo právě předělání topení. Původně bylo umístěno na nevhodných místech a striktně na stěnách, což zásadně omezovalo zařízení pokojů nábytkem. Designéři panely umístili z větší části do SDK podhledu, a tím vyčistili interiér pro následné úpravy. Předělali elektrorozvody, které byly ve velmi špatném stavu, ač se jedná o nový dům.

Video
Video se připravuje ...

Jak probíhá bourání a následná stavba? Prima TV

"Kuchyň je konečně řešena tak, aby se tam nejen dalo pohodlně vařit, ale aby i sloužila jako místo setkávání členů rodiny a jako nový komunikační uzel domu. Příjemným bonusem je v kuchyni vytvořená oddělená prádelna.
Máme velkou radost, že jsme v této proměně šli úplně na dřeň. Nový interiér přinesl nejen nové barvy, materiály, dispoziční úpravy, ale hlavně i vyřešil zásadní neduhy domu," říkají designéři.

Do interiéru zakomponovali zajímavý džínový motiv
Autor: Prima TV

Také použití materiálů nejsou zcela běžná. Využili papírový karton u svítidel a volně stojícího funkčního fotbálku. Dále použili surové dřevoštěpkové desky při navrhování nábytku. I použití džínového motivu na doladění designu bylo netradiční. To korunovalo vytvoření džínového obrazu. Design interiéru je dle přání majitelů moderní. Původní nábytek byl skoro všechen odstraněn.

Video
Video se připravuje ...

Celý pořad Jak se staví sen sledujte v sobotu 21. 5. v 17:35 na Primě Prima TV

Premiéru dalšího dílu nové série Jak se staví sen uvidíte v sobotu 21. května v 17.35 na Primě.