Výhody montovaného rodinného domu

Montované rodinné domy vynikají v porovnání s jinými stavebními technologiemi především rychlostí výstavby. Často si pod tímto pojmem představíme dřevostavbu. Ale pozor! Montovaný dům a dřevostavba není to samé. Přestože i dřevostavby bývají montované, neznamená to, že montovaný dům, nemůže být z jiného materiálu. Montované domy z keramického betonu přináší oproti dřevostavbám i další výhody. Při zachování rychlosti výstavby mají řadu vlastností jako stavby zděné.

Hotový dům připravený k nastěhování
Autor: Liapor

Dům jedním tahem

Každý z nás sní o tom, aby stavba domu byla snadná jako jeho malba jedním tahem. Díky chytré technologii pro stavbu rodinného domu se sny mění ve skutečnost. Dům jedním tahem (DJT) je synonymem pro rychlý a léty prověřený způsob výstavby domů z velkoplošných dílců z keramického betonu (Liaporbetonu) s minimem mokrých procesů. Keramický beton se vyznačuje vysokou pevností a žáruvzdorností, jako běžný beton. Oproti němu má ale navíc také nižší objemovou hmotnost a skvělé zvukové a tepelné izolační vlastnosti, takže dům bude mít i nízké energetické nároky. Unikátní stavebnicový systém z velkoplošných dílců umožňuje rychlou a přesnou výstavbu. Díky těmto a mnoha dalším výhodám ušetříte cenný čas při výstavbě a spoustu peněz nejen při realizaci domu, ale také při jeho užívání. Zvolíte-li tento kvalitní materiál a technologii, získáte bezproblémové bydlení v domě s dlouhou životností.

Energeticky úsporný bungalov Plutos
Autor: Liapor

Vyberte si z 25 typových úsporných domů, které si lze přetvořit k obrazu svému. Typový projekt k domu získáte při objednávce stavby „Dům jedním tahem“ zcela zdarma.

Průběh výstavby – hrubá stavba za 4 dny 

Po tom, co si vyberete některý z typových domů, a do projektu budou zapracovány úpravy dle vašich přání, vyrobí se všechny obvodové dílce a vnitřní příčky. U patrových domů je součástí dodávky také betonové schodiště a monolitický strop.

  • Stavba „Domu jedním tahem“ začíná na připravené základové desce, kterou můžete položit v předstihu sami nebo ji nechat na DJT.

Základová deska na podsypu z Liaporu
Autor: Liapor

  • Realizace hrubé stavby patrového domu trvá pouhé 4 dny, realizace hrubé stavby přízemního domu trvá pouze 2 dny.
  • Stavba je naprosto čistá, nehrozí žádné dodatečné sekání instalací, řezání drážek, broušení apod. Drážky a prostupy v dílcích pro rozvody topení, vody a kanalizace jsou včetně krabiček připraveny již z výroby. V případě potřeby lze však do snadno opracovatelného keramického betonu potřebné drážky přidělat.
  • Dílce mají z výroby hladký povrch. Pro konečnou vnitřní úpravu hladké strany dílce (od formy) stačí pouze stěrka. U hrubé strany dílce (ručně hlazené) lze použít jednovrstvou sádrovou omítku. Toto řešení přináší značnou úsporu v provedení omítek oproti zděným konstrukcím.

Zalití styků stěn, dokončení montáže
Autor: Liapor

 

  • Izolační a akumulační schopnosti „Domů jedním tahem“ se v průběhu zimy starají o váš tepelný komfort a v létě zase udržují rozumnou teplotu v domě.
  • Nespornou výhodou technologie „Domu jedním tahem je“, že při realizaci hrubé stavby probíhá minimum mokrých procesů, což umožňuje nastěhování do domu ihned po finálním dokončení výstavby.

Video ze stavby Domu jedním tahem - Helena

Hrubá stavba, která by vám jinak zabrala týdny či měsíce, bude hotova do čtyř pracovních dnů. Navíc se zárukou výrobce.

Dům k dokončení do 2 měsíců

Další možností, kterou DJT nabízí, je převzít dům ve fázi „dům k dokončení“. Stavba domu do této fáze realizace netrvá déle než 2 měsíce. Po realizaci hrubé stavby (popsané výše) následuje montáž krovu a pokládka střešní krytiny s okapovým systémem Bramac, osazení oken a vchodových dveří. 

Dokončená hrubá stavba
Autor: Liapor

Dokončení už je na vás. Ať už se ale rozhodnete dokončit dům sami, nebo s pomocí zručných řemeslníků z vašeho okolí, budou práce díky technologii DJT rychlejší a náklady na ně nižší, než u zděného domu. Dům lze dokončit do 6 měsíců od zahájení výstavby. Díky minimu mokrých procesů stavba nepotřebuje „vymrznout“ přes zimu a je ihned po dokončení připravena k nastěhování.

Chcete vidět, jak se bydlí v domech jedním tahem? Navštivte s námi výrobu, probíhající stavby i již obydlené domy. Více informací najdete na www.dumjednimtahem.cz.