Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Komfortní a úsporný. Takový je koncept moderního bydlení

/
 • 20. září 2016 ● 06:00

  Naplánovat stavbu rodinného domu není nic snadného. V současné době neřešíme pouze, na kterém místě dům postavíme, komu projekt svěříme a z čeho by měla stavba být. Nejdůležitějšími parametry se vzhledem k trendům moderní výstavby stávají i jiné požadavky. 

 • 1.

  Kvalita na prvním místě


  Autor: shutterstock.com

  Mezi ty nejčastější patří samozřejmě vysoká kvalita provedené stavby, snižování spotřeby energie použité k vytápění a zajištění příjemné teploty bez ohledu na roční období. Také snaha šetřit životní prostředí, ušetřit peníze na provoz domu a zdravě bydlet jsou hlavními zájmy každého z nás. Jednou z možností, jak těmto požadavkům dostát, je volba pasivního bydlení. 

  Zajímají vás další rady a tipy pro váš dům? Klikněte zde.

 • 2.

  Co je pasivní dům?

  Autor: shutterstock.com

  Název pasivní dům vychází z principu využívání pasivních tepelných zisků v budově. Jsou to vnější, ze slunečního záření procházejícího okny a vnitřní, to je teplo vyzařované lidmi a spotřebiči. Díky velmi kvalitní izolaci a dalším prvkům tyto zisky „neutíkají ven“ a po většinu roku postačují k zajištění příjemné teploty v místnostech. Vše dohromady zvyšuje kvalitu bydlení a hodnotu nemovitosti.

  Život v pasivním domě neznamená pouze úsporu nákladů na vytápění, ale můžete také počítat s tím, že se zbavíte většiny svých zdravotních problémů. Zařízení, které pracuje i v noci, filtruje vzduch a tím ho zbavuje škodlivých nečistot a prachu. Díky tomu, že stroj přivede vždy přesně tolik vzduchu, kolik potřebujete, se nemusíte bát plísní, které tak často trápí obyvatele rekonstruovaných panelových domů. Uvnitř domu dýcháte pouze čerstvý vzduch.

 • 3.

  Výhody

  Autor: Shutterstock

  - vyšší komfort života
  - extrémně nízké náklady na vytápění
  - stálý přívod čerstvého vzduchu
  - netvoří se průvan
  - vysoká tepelná pohoda v místnosti
  - příjemné teploty v zimě i v létě

 • 4.

  Úspora tepla

  Autor: Shutterstock.com

  Pasivní dům ročně spotřebuje maximálně 15 kilowatthodin na metr čtvereční vytápěné plochy. U běžného rodinného domu, který má podlahovou plochu kolem 120 metrů čtverečních, to dělá 1800 kilowatthodin. Pro vytápění místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních stačí 200 wattů. Pro porovnání, tepelný výkon člověka v klidu je 80 wattů, výkon stolního počítače 250 wattů. Každoroční zvyšování cen energií se vás proto dotkne opravdu minimálně.

   

   

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy