Špatně pere a ždímá? Možná máte zanesený filtr: Jak vyčistit pračku? | Blesk.cz
22. říjen 2019
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor

Špatně pere a ždímá? Možná máte zanesený filtr: Jak vyčistit pračku?

/
 • I pračka potřebuje pravidelné čištění
  I pračka potřebuje pravidelné čištění (Shutterstock)
  23. února 2016 ● 06:00

  Máte pocit, že když se v pračce pere prádlo, měla by se pračka čistit současně s tím? Pak je to opravdu jen pocit. Abyste vyndávali prádlo z pračky vždy čisté a voňavé, je potřeba věnovat péči i samotnému přístroji. Co dělat, když pračka správně nefunguje nebo zapáchá?

 • 1.

  Zásuvka na prášek a dvířka

  Praní, pračka

  Samozřejmostí by mělo být mytí zásuvky na prací prostředky. Usazují se na ní ze všech stran zbytky prášku nebo gelu nebo aviváže, a ty jsou prostředím příznivým pro tvorbu plísně. Zásuvku čistěte podle potřeby – nemusí to být po každém praní, zkuste si vzpomenout třeba jednou za měsíc. Můžete použít běžný čisticí prostředek. Stejně tak je důležité čas od času otřít vnitřek pračky, dvířka a gumové těsnění. Zde je potřeba dostat se do všech záhybů, což je někdy pěkně zdlouhavé.

 • 2.

  Filtr

  Video
  délka: 00:55

  Jak vyčistit filtr u pračky? Irena Sládečková

  Podívejte se do návodu, jak vyndat filtr z pračky. I ten je potřeba asi tak dvakrát do roka vyčistit. Pokud máte ovšem doma zvíře, které pouští chlupy, nebo se vám v pračce často vysype obsah neprohlédnutých kapes vašich dětí, kontrolujte filtr častěji. Pokud na něj zapomenete a necháte si ho zanést nečistotami, můžete se dočkat i toho, že pračka bude třeba špatně ždímat. Před jeho vyndáním si nezapomeňte připravit nádobku na zachytávání vody a hadr.

 • 3.

  Vnitřek pračky

  Víme jak zachránit vaše svetry od žmolků!

  Černý sliz, který se sem tam může objevit na zásuvce, se bude patrně skrývat i v útrobách pračky. Obzvlášť pokud perete spíše při nízkých teplotách, a prášek se tak úplně nerozpustí. Tady pomůže následující: přímo do bubnu nalijte půl až jeden litr octa. Více ne, příliš silný roztok by mohl naleptat gumové těsnění. Nechte v bubnu starý hadřík, který bude nečistoty pohlcovat, nastavte program na vyvářku a spusťte praní. Některé pračky už mají na čištění i vlastní program. Místo octa můžete použít také čističe pračky, které seženete v každé drogerii. Správné čištění pračky bude mít vliv i na kvalitu praní, a vaše prádlo tak bude zase voňavé a měkké.

   

  Zajímá vás také, jak vyčistit myčku, aby nepáchla a dobře myla?

Přidat názor
Počet komentářů: 1

petra.andr...@...: Máte problémy s pračkou? Přečtěte si rady odbroníků: http://www.gorenje.cz/zakaznicky-servis/rady-odborniku

(19. 04. 2016 12:06)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy