Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Jak se zbavit zápachu z přepáleného oleje snadno a rychle

/
 • (iStock)
  28. června 2017 ● 06:00

  Smažené řízky jsou prostě báječná věc. Jenže odér, který se pak line celou kuchyní ze záclon a přilehlých textilií v celém bytě, už tak super není. Jak se zápachu co nejúčinněji zbavit?

 • 1.

  Větrejte dřív, než začnete vařit

  Nejlepším řešením problémů je jim předcházet. A totéž platí, když se chcete vyhnout zápachu z přepáleného oleje v kuchyni. Pokud tam máte okno, otevřete ho dokořán a zapněte digestoř. Tím, že vzduch bude v místnosti cirkulovat, brzy odejde pryč, a to včetně přepáleného oleje.

  Jarní detox podlahy: Babské rady, jak ji udržet dokonale čistou

  Jarní detox podlahy: Babské rady, jak ji udržet dokonale čistou

  Završte gruntování pořádným úklidem podlah. Poradíme vám, jak čistit koberce i dřevo a jaké nové vychytávky rozhodně stojí za vyzkoušení.celý článek

 • 2.

  Nechte ocet působit přes noc

  Pokud jste něco smažili navečer nebo jste to tak přehnali, že ještě večer je zápach cítit, můžete zkusit provonět kuchyň přes noc. Stačí, abyste v ní nechali mísu s octem, jedlou sodou nebo kávovou sedlinou. Tyto látky totiž dokážou zápach absorbovat.

  Nejlepší místo na práci? S výhledem do zeleně a trochou nepořádku

  Nejlepší místo na práci? S výhledem do zeleně a trochou nepořádku

  Jak podle psychologů vypadá dokonalý pracovní prostor? Má vysoký strop, je barevný, zařízený kulatým nábytkem a plný květin. Podobá se mu ten váš? …celý článek

 • 3.

  Přebijte zápach upečením koláče

  Vůbec nejlepším řešením, jak se zbavit zápachu ze smažení, je přebít ho jinou vůní vaření. Třeba dobrým koláčem. Jde jen o to si všechno správně naplánovat a do pečení se pustit až poté, co jste celou kuchyň zahalila do olejového odéru.

  Kuchyň, jídelna a obývák. Dohromady, nebo zvlášť?

  Kuchyň, jídelna a obývák. Dohromady, nebo zvlášť?

  Vaření, stolování a relaxace. Je lepší pro každý účel najít vlastní místnost, nebo mohou docela dobře fungovat společně? Známe všechna pro…celý článek

 • 4.

  Okamžitě kuchyň vyčistěte

  Je to sice otrava, ale ušetříte si tím spousty práce. Jakmile dovaříte a budete mít pocit, že v kuchyni cítíte přepálený olej, pusťte se do úklidu. Umyjte hrnec nebo pánvičku, kterou jste používali. Stejně tak sporák, který určitě bude lehce zacákaný, a otřete i linku a dlaždičky kolem. Tím se dokonale zbavíte všeho oleje, který se dostal tam, kam neměl. Jediné místo, kde je přípustný, je talíř s jídlem.

  Propojili dva byty: Získali tak čtecí koutek, terasu s posezením a především spoustu prostoru

  Propojili dva byty: Získali tak čtecí koutek, terasu s posezením a především spoustu prostoru

  Příjemné městské bydlení v historické části města Slaný vzniklo propojením…celý článek

 • 5.

  Vytvořte si domácí vůni

  Pokud došlo na nejhorší a nepomohlo nic z předešlých rad, můžete si doma vytvořit čistič ovzduší. Něco, čím olej přebijete. Do malé pánvičky napusťte trochu vody, přidejte olej a pomalu ho přiveďte k varu. Jak se začne tekutina vypařovat, zápach pohltí. Někteří lidé přidávají do tekutiny ještě bobkový list, rozmarýn, vanilkový extrakt, citron nebo skořici. Kromě toho, že pohltí pach, ještě váš byt provoní.

  Nebezpečná kuchyň: Jakými zlozvyky si koledujete o zranění i o vyhoření?

  Nebezpečná kuchyň: Jakými zlozvyky si koledujete o zranění i o vyhoření?

  Jistě si myslíte, že vás se to netýká, protože máte přece všechno pod kontrolou. Pravdou ale je, že i v kuchyni může jít o život! Podívejte se na nejčastější…celý článek

 • 6.

  Zavřete dveře do okolních místnosti

  Zatímco okna je dobré otevřít dokořán, se dveřmi tak rozvášněná nebuďte. Naopak! Pokud máte v kuchyni dveře, zavřete je. Stejně tak zavřete v bytě dveře do všech pokojů, kam nechcete, aby se zápach při vaření dostal. Je dotěrný a vleze úplně všude! A věřte, opravdu se vám pak nechce spát v ložnici, kde si připadáte jako ve friťáku.

  Jak si zajistit dobrou úrodu ovoce: Jaké vybrat hnojivo a jak poznáte plíseň?

  Jak si zajistit dobrou úrodu ovoce: Jaké vybrat hnojivo a jak poznáte plíseň?

  Do našich zahrad již vstoupilo – pravda chvílemi trochu váhavě – jaro a celé naše malé hospodářství se proměnilo v jeden kvetoucí a voňavý ráj. Kdo…celý článek

 • 7.

  Pořiďte si vonné svíčky

  Vlastně asi úplně nejjednodušším trikem, jak se zbavit nevábného zápachu z vaření, je zapálit vonné svíčky nebo tyčinky. Speciálně tyčinky dokážou polapit nepříjemné vůně a váš byt naopak provonět tím, co máte nejraději.

Přidat názor
Počet komentářů: 4

hajne: Dva dny před smažením je dobré se vysrat do rohu blízko kamen,odér ze smažení pohltí odér z hovna.

(02. 02. 2018 11:28)

11karel11: Který žebrák smaží na přepáleném oleji. Po každém smažení olej likvidujeme.

(17. 08. 2017 18:33)

jussuf: Práve vôňa hovädzej polievky a ten odér z vyprážaných šniclí strihnutý vôňou uhorkového alebo zemiakového šalátu robí nedeľu nedeľou. Tak prečo sa ho zbavovať ?

(29. 06. 2017 09:32)

wien:  Super je vykouřit kadidlem. nejlepší je lampička na čajovou svíčku s mrizkou nahoře, nečadí to jako jinak na uhlí 😊 navíc jsou super pryskyřice, které jsou z jiných stromů než kadidelniku, ta je dobrá na vánoce 😉 po prokouřeni vyvětrat a hotovo 😁 je to dobré i proti ostatním zápachům, třeba pejsek, a i to ovzduší desinfikuje 👌

(28. 06. 2017 18:51)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy