Obecně platí, že k nakládání se nejlépe hodí mladé plodnice. Není nad to, když máte v hezké skleničce naloženou celou krásnou houbičku. K nejchutnějším druhům patří hřibovité houby, které zůstanou pěkně pevné. Někdo jim sice vytýká, že jsou takové oslizlejší, ale když skousnete, tak víte, že něco jíte.

Lesní houby nakyselo
Lesní houby nakyselo
Autor: Shutterstock.com
Lesní houby nakyselo

Potřebujete

1 kg čerstvých lesních hub
1 l studené vody
2 cibule
1 lžíci octa
1 lžíci soli
2 bobkové listy
4 kuličky nového koření
6 kuliček celého černého pepře
150 ml octa
350 ml vody
1 lžičku soli
2 lžičky cukru krystal

Postup

Vodu nalejeme do kastrolu a přidáme ocet, sůl a všechno koření. Houby očistíme, ty větší případně pokrájíme na menší kousky. Vodu přivedeme pozvolna k varu, nasypeme do ní houby a 5 minut povaříme. V druhém kastrolu svaříme vodu s octem, cukrem a solí na nálev. V okamžiku, kdy se voda začne vařit, odstavíme kastrol z plotny. Povařené houby scedíme. Cibule nakrájíme na kolečka a společně s houbami je rozdělíme do zavařovacích sklenic. Hned je zalejeme horkým nálevem. Dáváme pozor, aby houby byly zcela potopené. Sklenice dobře uzavřeme víčky a vložíme je do sterilizačního hrnce s horkou vodou (musí být celé ponořené!), vodu zahřejeme na   90 °C a sterilujeme 25 až 30 minut.

Nakládané houby se zeleninou a kečupem

Potřebujete

1,5 kg hub
5 středních cibulí
500 g papriky
1 l jemného nebo ostrého kečupu
150 g cukru
250 ml rostlinného oleje
hořčičné semínko
nové koření
50 g soli
celý pepř
150 ml octa 8 %

Nálev

Do 200 ml vody přidáme olej, ocet, sůl, nové koření a celý pepř. Dobře povaříme 5 minut a necháme vychladnout.

Postup

Dobře očištěné houby nakrájíme na stejně velké kousky a dáme do horké osolené vody. Povaříme 5 minut a pak scedíme a propláchneme studenou vodou. Do mísy nakrájíme na stejně velké kousky očištěnou zeleninu a přidáme houby. Zalijeme nálevem a kečupem. Pořádně promícháme a naplníme vymyté skleničky. Při teplotě  90 °C zavařujeme 20 minut.

Hříbky s česnekem ve vinném octu
Hříbky s česnekem ve vinném octu
Autor: Shutterstock.com
Hříbky s česnekem ve vinném octu

Potřebujete

600 g menších hřibů
4 až 6 paliček česneku
2 větší cibule
250 ml bílého vína
250 ml bílého vinného octa
250 g cukru krystal
1 lžíci soli
1 lžíci hořčičných semen
1 lžíci celého černého pepře
4 bobkové listy
asi 16 snítek tymiánu

Postup

Česnek očistíme, lehce omyjeme, rozdělíme na stroužky, ale neloupeme. Houby očistíme, opláchneme pod studenou vodou, osušíme a nakrájíme na kousky. Do hrnce nalejeme 450 ml vody se solí, přidáme houby a stroužky česneku a povaříme asi 4 minuty. Scedíme a vodu zachytíme do hrnce. Houby a česnek rozdělíme do připravených sklenic. Do převařené vody přidáme na kolečka nakrájenou cibuli, bílé víno, vinný ocet, cukr a koření. Vše společně vaříme na mírném ohni asi 10 minut. Horkým nálevem zalejeme houby s česnekem ve sklenicích a pečlivě uzavřeme.