Zářijové lijáky, které vytlačili babí léto, doslova decimují poslední venkovní rajčata na záhonech. Plíseň se na nich šíří rychlostí blesku a slunce, které by jim pomohlo červena, nebo zežloutnou, je málo. Pokud je vám líto vyhodit celou úrodu, pokuste se s námi o záchranu. Ale cenu to mám jen u neporušených a plísní nenapadených plodů. Jde to díky tomu, že zelená rajčata, stejně jako banány dozrají, i když je utrhnete předčasně.

Do krabice

Už naše babičky přišly na to, jak zachránit úrodu. Zdravá a nenamrzlá rajčátka, která svítila zeleně, putovala do krabic od bot. K tomu se přidalo jedno krásně zralé jablíčko. Ptáte se proč? Obsahuje etylen, který se z něj uvolňuje, a tak urychluje vyzrávání sousedů. Plody se hezky srovnaly stopkou nahoru, krabice dostala víko a putovala někam do temného kouta.  Nejlépe pod postel. Pak bylo jen potřeba kontrolovat, jestli se nějaké rajské jablíčko nekazí, aby nezničilo i ostatní. U menších plodů se dají dobře využít krabičky na vajíčka. Co důlek, to rajče.

Na tácky

Další možností je naskládat rajčata na nízké tácky a vystavit je u okna. I v tomhle případě se k nim přidává buď zralé klasické jablko, nebo dokonale zralé rajče. Stejně je potřeba dobře kontrolovat, jestli se nějaký plod nekazí. To bezpečně poznáte podle výskytu mušek „košatek“, tedy octomilek. Vyskládat se rajčata dají i v jedné vrstvě do přepravek vyložených pečícím papírem nebo novinami. Stačí je přikrýt navlhčeným hadříkem a čekat, až se začervenají. Uložit je můžete také v lísce v zahradním domku.

Uřízněte celou větev

Následující rada se hodí i během sezony, kdy se pod vahou plodu nějaká ta větev ulomí. Větvičku nebo špičku keře vezmete a zavěsíte ve vytápěném sklepě nebo garáží vzhůru nohama. Dá se vzít i celý keřík s kořeny. Tenhle způsob trsového sklízení pochází z Itálie. Rajčata na keříku vydrží déle než ta utržená.

Nechcete čekat?  Vezměte je do kuchyně

Pokud nemáte dost místa nebo trpělivosti čekat, až se vybarví, zkuste zelená rajčata hned zpracovat třeba podle našich receptů.

Smažená zelená rajčata
Smažená zelená rajčata
Autor: Shutterstock.com
Smažená zelená rajčata

Potřebujete

4 velká zelená rajčata
250 g kukuřičné mouky
250 g hladké mouky
kajenský pepř
1 zakysaná smetana
sůl a čerstvě mletý černý pepř
olej

Postup

Rajčata nakrájejte na silnější plátky. Smíchejte kukuřičnou mouku s hladkou a přidejte sůl, pepř a kajenský pepř. Rajčata namočte v zakysané smetaně a pak obalte ve směsi. Na rozpáleném oleji je smažte po obou stranách dozlatova. Položte je na ubrousek, aby nasál přebytečný tuk. Podávejte je teplá s česnekovou majonézou nebo chilli omáčkou.

Směs ze zelených rajčat

Potřebujete

1 kg zelených rajčat
3 až 4 papriky (podle velikosti)
půlku bílého zelí
3 cibule
hořčičné semínko
ocet
cukr
špetku soli

Postup

Zeleninu nakrájejte na stejně velké kousky a umelte nebo rozsekejte v kuchyňském robotu. Směs dejte do hrnce, osolte a pomalu začněte dusit. Po dvaceti minutách přidejte podle chuti ocet, cukr a hořčičné semínko. Nechte projít varem a naložte do čistě vymytých sklenic. Zavíčkujte a uskladněte v suchu a chladu. Směs je výborná k masu nebo jako dip.

Rajčatový džem

Potřebujete na 3 až 4 skleničky

3 kg rajčat
1,3 kg cukru krystal
2 vanilkové cukry nebo vanilkový lusk
3 sáčky
2 lžičky kyseliny citronové
2 dcl rumu
želírovací prostředek (Pektogel, Gelfix)

Postup

Rajčata rozkrájejte a pomalu vařte doměkka. Rozvařená rajčata propasírujte, přidejte cukr, vanilkový cukr a vanilkový lusk. Pomalu vařte asi hodinu, abyste zredukovali vodu. Pak přidejte želírovací prostředek, kyselinu citronovou a rum. Hotový džem nalévejte do skleniček a zavřete je víčky. Pak je otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.