Na trhu je dnes celá řada moderních stavebnicových soustav, díky kterým zvládnete instalaci zavlažovacího systému svépomocí. Při dnešních cenách přitom utratíte jen pár tisícovek. Pomocí hadic, rychlospojek a rozdvojek si sestavíte rozvod vody po zahradě na místa, ze kterých budete chtít jednotlivé plochy kropit a připojíte ho k zahradnímu vodovodu nebo k vodnímu čerpadlu.
Pokud nechcete při každém sečení hadice uklízet, můžete celý systém „zneviditelnit“, tedy schovat pod zem. K tomu jsou určeny speciální ohebné hadice (například systém Gardena Pipe line). Sami zvládnete nainstalovat i vodní zásuvky, ke kterým potom stačí pomocí rychlospojky připojit hadice k postřikovačům.
Čím vyrobit déšť?
Postřikovačů a zavlažovačů je nepřeberné množství druhů. K přesnému kropení a rosení lze použít pistolový postřikovač. Na zem pak můžete ukotvit například kruhový zavlažovač. Existují i pulsní - některé navíc umí kropit sektorově, tedy jen na místech, kde chcete. Pro zavlažování obdélníkové plochy lze volit postřikovače, vybavené pásy trysek. Prakticky všechny typy zavlažovačů mají už plynulou regulaci dosahu.Jak na to, aby to fungovalo samo…
Stačí si pořídit zavlažovací hodiny a můžete klidně odjet do práce nebo na dovolenou s jistotou, že vaše zahrada žíznit nebude. Například hodiny Gardena T1030 plus (cena 1 721 Kč – Mountfield) umožňují snadné programování. až pro tři zavlažování denně, a to v délce od 1 do 120 minut.