Rychlý kompot

Potřebujete na15 sklenic po 220 ml 

2 kg menších pevných jahod
2 kg krupicového cuku

Postup

Jahody očistíme, omyjeme pod tekoucí vodou a pak je necháme rozložené na suché čisté utěrce oschnout. Plody dáváme po vrstvách do menších zavařovací ch sklenic a každou vrstvu posypeme krupicovým cukrem. Sklenice naplníme pod okraj zavařovačky, trochu je zmáčkneme, pak hrdlo sklenice otřeme hadříkem s kapkou lihu, uzavřeme víčkem a sterilujeme v zavařovacím hrnci při teplotě 80 °C zhruba 15 minut. Horké kompoty vyndáme na suchou utěrku a necháme vychladnout. Pak je skladujeme na suchém tmavém místě.

Jahodový topping
Jahodový topping
Autor: Blesk Hobby
Jemný topping

Potřebujete na 5 sklenic po 500 ml

1,5 kg očištěných pokrájených jahod
1 l vroucí vody
500 g krupicového cukru
1 balíček Kyseliny citronové
1 balení Želírovacího cukru 3:1

Postup

Jahody zalijeme vroucí vodou a necháme 20 minut odstát. Pak je přes sítko přecedíme do většího hrnce a zbylou šťávu z jahod vymačkáme. Do šťávy přidáme cukr, kyselinu citronovou, želírovací cukr a důkladně promícháme. Za stálého míchání přivedeme k varu a minimálně 5 minut povaříme. Pokud se na povrchu utvoří pěna, odebereme ji a topping plníme do připravených sklenic, které dobře uzavřeme. Uchováváme v chladu.

Náš tip

Pokud topping v láhvi zhoustne, před podáváním ho důkladně protřepeme.

Další zajímavé recepty na zavařování jahod a spoustu dobrých rad a tipů na zahradu i kolem domu najdete v červnovém čísle časopisu Blesk Hobby.