Potřebujete

4 pomeranče – bio či dobře omyté
1 litr vodky Nordic Ice
3 svitky skořice
1 lusk vanilky
300 g cukru krystal
3 dcl vody

Postup

K výrobě pomerančového likéru budete muset připravit dvě části – aromatizovanou vodku a pomerančový sirup. Začněte nejdříve s macerací vodky.

oloupání pomeranče
Autor: archiv firem

1. Z pomerančů oloupejte slupku a vložte ji do uzavíratelné litrové nádoby. Přidejte svitky skořice a vanilku. Vše zalijte vodkou, uzavřete a nechte za oknem minimálně 24 hodin macerovat.

aromatizovaný vodka
Autor: archiv firem

2. Pro přípravu sirupu nakrájejte oloupané pomeranče, 1–2 můžete přidat i se slupkou. Naskládejte je do další uzavíratelné nádoby a prosypávejte cukrem. Poté vše zalijte trochou vody (přibližně 2 dcl). Uzavřenou nádobu protřepejte. Takto připravené pomeranče opět umístěte za okno a také nechte 24 hodin odpočinout, aby se cukr rozpustil.

Příprava sirupu
Autor: archiv firem

3. Druhý den začněte s vařením sirupu. Pomeranče s cukrem vložte do hrnce, přidejte zbytek vody a pomalu vařte, aby se cukr rozpustil a zcela se uvolnila pomerančová šťáva.Po přibližně 15 minutách hrnec stáhněte a nechte chvíli vychladnout.

Smícháním aromatizované vodky a pomerančového sirupu vznikne delikátní likér.
Autor: archiv firem
4. Mezitím sceďte macerovanou vodku, nejlépe přes čistý hadřík či utěrku.

Cezení vodky
Autor: archiv firem
5. Po vychladnutí sirupu ho sceďte také a obě části – aromatizovanou vodku a sladký sirup – smíchejte. Poté pouze přelijte do lahví a je hotovo.