Jak se zbavit vší? Co pomůže? Vyzkoušejte babské rady! | Blesk.cz
13. srpen 2020
Svátek slaví Alena, zítra Alan

Vši můžete zlikvidovat i levně a doma vyrobeným prostředkem: A není to petrolej!

/
 • Vyrobte si přípravek na likvidaci vší doma a za zlomek ceny
  Vyrobte si přípravek na likvidaci vší doma a za zlomek ceny (Shutterstock.com)
  5. dubna 2016 ● 06:00

  Každý, kdo má doma dítě školou povinné, čas od času dostane od třídního učitele zprávu, že ve škole jsou vši. A možná už jste se také s tímto cizopasníkem setkali tváří v tvář a pustili jste se do přímého boje. Prostředky, které jsou k dostání v lékárnách, nepatří k nejlevnějším. Poradíme vám, jak si namíchat doma vlastní, stejně účinný a mnohonásobně levnější! A nebojte, o vlasy přitom rozhodně nepřijdete.

 • 1.

  Důslednost především

  Vši řádí na českých školách!

  V boji proti vším se kromě pomocníků v podobě nejrůznějších prostředků osvědčuje hlavně trpělivost. Odstranit parazita do posledního mrňavého jedince a hnidy je na jeden zátah v podstatě nemožné, ledaže byste použili tu nejrazantnější metodu, a sice oholení hlavy dohola. Celá odvšivovací kúra se musí provést nejméně dvakrát, většinou to ale chce více kol. Pokud máte doma dlouhovlasou dívku, moc dobře víte, že nákup prostředků v lékárně není úplně nejlevnější záležitostí. Pomoct si můžete ale i doma vyrobeným prostředkem a za zlomek ceny. Jak na něj?

 • 2.

  Jak si namíchat prostředek doma?

  Video
  délka: 00:51.80

  Namíchejte si doma sami prostředek na likvidaci vší Irena Sládečková

  Přípravky na hubení vší dříve působily chemicky na jejich nervový systém. Vši se ale staly odolnými a přípravky přestaly působit. Téměř všechny z těch, které jsou k dostání v současné době, působí jinak: prostřednictvím olejů vším zalepí dýchací otvory, a ony tak hynou. Výhodou je, že vši se vůči nim nestanou odolné. Olejovou směs si můžete připravit také doma.

  Vezměte oblíbenou francovku a běžný rostlinný olej a smíchejte je v poměru asi jeden díl ku dvěma. Směs naneste na celou délku vlasů – použít můžete třeba starý kartáček na vlasy. Pro lepší účinek zabalte hlavu do igelitu a nechte působit asi hodinu. Tím ale celá procedura nekončí.

 • 3.

  Vytrvejte

  ...

  Teď je potřeba všechny vši vyčesat a vlasy omýt šamponem. Ve vlasech ovšem zbyly hnidy. S těmi si neporadí ani vaše směs, ale ani žádný prostředek z lékárny. Z hnid se začnou líhnout vši, které ale prvních 8 až 10 dní přežívají ve stadiu takzvané nymfy – je to nedospělý jedinec, který neklade vajíčka. Proceduru je tedy nutné po osmi dnech znovu opakovat, aby se zlikvidovaly i ony, než se začnou rozmnožovat. I tak je možné, že vám některé "proklouznou" nebo se vylíhnou těsně po proceduře. Proto je potřeba vlasy stále kontrolovat a péči opakovat do té doby, dokud budete vyčesávat – byť i miniaturní – parazity. Na likvidaci hnid je mimochodem dobrá žehlička na vlasy. Pokud se vám nechce vybírat hnidy vlásek po vlásku, můžete své vlasy opakovaně a pořádně prožehlovat.

  Zajímají vás také osvědčené tipy, jak se zbavit mravenců jednou provždy?

Přidat názor
Počet komentářů: 1

hanka666: Nejlepší je vši vysát vysavačem, nezbude ani jedna, je to odzkoušené.

(09. 04. 2016 01:47)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy