Že houbařský ráj není jenom v Kanadě, vzkazuje Jakubovi Hubertovi z Alberty čtenářka Alena z Prahy. „I v Česku se dá najít spousta křemenáčů,“ tvrdí a posílá fotku svého úlovku z Podkrkonoší.

Na houby chodí 50 let, ale takovou kuriozitu ještě nenašel

Pavel Reindl vášnivě houbaří už 50 let, ale opravdu unikátní hřib smrkový našel až minulý týden na Vodňansku
Pavel Reindl vášnivě houbaří už 50 let, ale opravdu unikátní hřib smrkový našel až minulý týden na Vodňansku
Pavel Rendl vášnivě houbaří už 50 let, ale opravdu unikátní hřib smrkový našel až minulý týden na Vodňansku. Houba má obrovskou nohu a miniaturní klobouček. Co jenom svým tvarem připomíná?

Hřib s průměrem klobouku 28 cm našla 13letá Lucie Žáčková na Příbramsku
Hřib s průměrem klobouku 28 cm našla 13letá Lucie Žáčková na Příbramsku
Pořád hlásíte i kapitální úlovky. Nedávný rekord s čtvrtmetrovým hřibem se podařilo překonat 13leté Lucii Žáčkové. Ten její, který našla v Tochovicích u Příbrami má klobouk o průměru rovných 28cm a váží  1,6 kg.

Rostou v celém Česku!

Obrovský hřib se podařilo najít i malé Klaudii Šrámkové v lesíku za Ostravou, když šla s babičkou jen na procházku. Nakonec se domů vracely s plnou mikinou a houby byly navíc bez jediného červíčka!

Množstvím hřibů jsou proslulé i lesy na Rakovnicku. Rodina Vondráčkova z Nového Strašecí tu dokázala najít za necelé 2,5 hodiny 345 pravých hřibů a k tomu navrch ještě podborováky. Spoustu hřibů se dá ale najít i v okolí Orlické přehrady, na Táborsku, na Vysočině, v okolí Brna i na Olomoucku… prostě všude.

Našli jste také rekordní úrodu hub nebo kapitální či vzácné kousky? Pochlubte se ostatním čtenářům Blesk.cz. Pošlete jejich fotky s popisem kde a kolik jste jich našli na adresu hobby@blesk.cz. Všechny vaše úlovky zveřejníme!

Další úlovky čtenářů Blesk.cz najdete ZDE:

Fotogalerie
19 fotografií