Náš tip:

Lepidlo Pattex 100% Gel je opravdu univerzální, lepí téměř 100% materiálů. Je vynikajícím pomocníkem při lepení skla, kovu, kamene, keramiky, většiny plastů, dřeva, kůže, korku, látek, betonu a mnoha dalších. Není tedy potřebné řešit, z jakého materiálu je lepený předmět vyrobený, hodí se na opravy různých věcí. Navíc oceníte jeho gelovou konzistenci. Při lepení na svislých plochách nestéká, a proto se s ním lepí snadno a čistě. Slepený spoj je velice trvalý a extrémně silný, právě proto potřebuje i delší dobu na vytvrzení. Finální pevnosti dosahuje po 24 hodinách. Lepidlo má průhlednou barvu, proto je lepený spoj téměř neviditelný. Vzhledem ke speciální receptuře lepí i ve vlhkém prostředí jakým je koupelna či kuchyně.  

Autor: www.pattex.cz

Oprava sprchové hlavice

Než začnete s opravami

Opravy na místech, jako je koupelna, jsou díky velké vlhkosti velmi náročné na lepení. Je potřeba vybírat taková lepidla, která odolávají vodě.

Příprava

Příprava je důležitá, nachystejte si k ruce věci, které budete používat: lepidlo, čistič a hadřík, uvolněnou sprchovou hlavici a lepicí pásku na stažení lepeného spoje. Nejdříve je potřebné lepené povrchy pečlivě očistit. Stačí vzít hadřík, čistič a pečlivě plochy setřít a případně nechat oschnout a odvětrat.

Autor: www.pattex.cz

Lepení

Nanášení lepidla je snadné. Univerzální lepidlo Pattex 100% Gel odolává vlhkosti, proto jej můžete použít i pro lepení v koupelně. Naneste je po obvodu celého krytu v bodech a následně pevně přitlačte a zafixujte. Nemusíte mít ovšem k dispozici profesionální nářadí jako svěrák a podobně, postačí vám klasická Pattex páska, několikrát jí pevně lepenou hlavici oviňte a nechte do finálního vytvrzení. Nůžky potřebovat nebudete, Pattex páska má jedinečnou vlastnost, i když udrží velký tlak, dá se snadno odtrhnout rukou. Tubu lepidla pečlivě uzavřete, hodí se na další opravy, nebo se do nich můžete pustit ihned. Jistě se doma najde něco dalšího, co by si malou opravu zasloužilo. Po 24 hodinách strhněte Pattex pásku a můžete se sprchovat.

Opravy v koupelně, kuchyni, nebo v obývacím pokoji či venku na zahradě snadno zvládnete sami s malým pomocníkem.

Více na www.pattex.cz

Fotogalerie
5 fotografií