Nedávno se na trhu objevil šikovný vynález, jehož princip je jednoduchý: Stará „futra“ se zakryjí novými elegantními zárubněmi s volitelnou povrchovou úpravou. Schovají  tak svého předchůdce, nevzhledného jak materiálem, tak tvarem. A rázem máte zárubně, které si v ničem nezadají s těmi z moderních bytů…

Chytrý systém se umí přizpůsobit

„Centimetr žádná míra,“ říkávali dříve rádi zedníci i stavaři. To je vidět u i panelákových stavebnic, kde by teoreticky neměl být s přesností problém. Jenže i

I koupelna vypadá s novým obložením "futer" úplně jinak.
Autor: Sapeli
ve svém bytě se můžete setkat s nerovnými stěnami bez pravých úhlů a dokonce i s tím, že ani „fortelní“ kovové zárubně nejsou přesný obdélník, ale spíše lichoběžník. „Museli jsme to vymyslet tak, aby se nový systém obkladu zárubní (OKZ) dokázal přizpůsobit těmto nepřesnostem,“ říká Petr Klíma, manažer technického rozvoje firmy SAPELI, autorské kolébky tohoto nápadu.

Řešení se našlo ve skrytém plastovém spojovacím profilu, který se přizpůsobuje reálnému úhlu mezi hranami původní zárubně. „Doporučil bych ale před vlastní montáží nejdříve pozvat odborníky z montážní firmy, kteří dveře přesně zaměří.

Průřez obložením zárubně.
Autor: Sapeli
Může se totiž výjimečně  stát, že odchylka bude příliš velká a obložení namontovat nepůjde ani při nejlepší vůli. Odborníkům bych svěřil i samotnou montáž – přece jen tu záleží na každém milimetru a chce to zkušenou ruku,“ radí Petr Klíma.

Nový „oblek“ dveře nezúží

. Velkou výhodou tohoto systému je, že otvor průchodu se po úpravě téměř nezúží a můžete do něj osadit i vaše původní dveře. Montáž obložení dveří v celém bytě zabere montážníkům jeden den, aniž by po sobě nechali nepořádek. Interiér prokoukne a nové zárubně mu na rozdíl od původně těžkých kovových vzhledově ulehčí svou vzdušností a designem.

A za kolik se dá nový „oblek“ pro zárubně pořídit? Při nejužší  variantě šířky stěny, tj. 6-15 cm koupíte nejlevnější ve fólii (např. s dekorem dřeva) od 2 700 Kč,  nejlevnější v dýze jsou od 3360 Kč, pokud chcete vysloveně luxusní dýhu, pak se dostanete na cenu 5 170 Kč za jedno obložení. (Ceny jsou vč. DPH)

Fotogalerie
8 fotografií

Jak zvětšit panelákovou předsíň? Čtenář Blesk.cz vám poradí!

Jak zvětšit panelákovou předsíň? Čtenář Blesk.cz vám poradí!

V bytě má předsíň funkci frekventované křižovatky. Přesto z ní socialističtí panelákoví inženýři dokázali udělat místo, kde zvlášť po ránu není k hnutí.…celý článek