Octomilky: Jak se jich zbavit? Známe 5 zaručených způsobů | Blesk.cz
26. srpen 2019
Svátek slaví Luděk, zítra Otakar

Jak se zbavit octomilek? Poradíme vám 5 zaručených tipů

/
 • Octomilky nám dokáží pořádně znepříjemnit život
  Octomilky nám dokáží pořádně znepříjemnit život (shutterstock.com)
  26. září 2016 ● 06:00
   

  Octomilky, neboli vinné mušky, jsou sice malé, ale o to protivnější. Láká je sladká vůně zrajícího ovoce, nepohrdnou ale ani zeleninou, pečivem nebo zbytky z kuchyně. A na rozdíl od jiného hmyzu není vůbec lehké je z bytu vypudit. Je to téměř nekonečný boj. Rychle se totiž množí. Díky našim radám ho ale můžete vyhrát.

 • 1.

  Vezměte si na pomoc vysavač

  Úklid

  Pokud už mušky téměř zamořily vaši domácnost, sáhněte po vysavači. Věřte mi, že je to účinná zbraň nejen v boji s prachem a drobečky, ale i s octomilkami. Stačí, když někam na talířek položíte kousek zralého, nejlépe hnijícího ovoce, a v momentě, kdy se na něj hmyz z celého bytu slétne, ho luxem zapnutým na plný výkon vysajete. Není to sice řešení problému, jde ale o skutečně účinnou metodu, díky které se zbavíte větší části protivných kvasných mušek a pak už se můžete soustředit na vyhubení zbytku.

 • 2.

  Ovoce ukliďte do lednice

  ...

  Ovoce naskládané někde v misce na stole nebo třeba položené na kuchyňské lince je pro kvasné mušky obrovským lákadlem. Především to přezrálé, které začíná kvasit a hnít. Takové bez milosti okamžitě vyhoďte. Neházejte ho ale jen tak do koše, tím byste si moc nepomohli. Vložte ho do sáčku, pečlivě uzavřete a co nejdříve odneste rovnou do popelnice. Ostatní ovoce schovejte nejlépe do lednice. Nikde také nenechávejte ležet ovoce nakousnuté nebo naříznuté.

  Čtěte také: Jak správně skladovat ovoce, aby nehnilo.

 • 3.

  Nalákejte je do pastí

  ...

  Hladové mušky můžete také snadno pochytat. Stačí, když si na ně připravíte jednoduchou past. Jedna ale stačit nebude. Vyrobte si jich víc a rozložte je na místa, kde je mušek nejvíc. Použijte třeba zavařovačky nebo přeřízněte prázdné plastové láhve, nalijte do nich trochu ovocné šťávy s vodou, džusu nebo červeného vína, vršek překryjte potravinářskou fólií, gumičkou upevněte a do fólie udělejte špičatou špejlí dírky. Octomilky se jimi dostanou dovnitř, ven už ale netrefí a v tekutině se utopí.

 • 4.

  Pozor na neumyté nádobí

  Když chcete skutečně kvalitní ovocnou šťávu, kupte si mošt.

  Kromě ovoce si kvasné mušky libují ve zbytcích nápojů, jako jsou mošty, džusy, pivo, víno a další. Nikdy proto nenechávejte stát na stole nebo v kuchyni nedopité sklenice, ale ani prázdné plechovky a láhve. Použité sklenice vždy okamžitě vypláchněte a až pak je dejte do dřezu nebo myčky.

  Čtěte také: Čeho se vyvarovat, když skládáte nádobí do myčky?

 • 5.

  Vyčistěte odpad i koš

  ...

  Pokud máte pocit, že jste už udělali vše, ale přesto se octomilek nemůžete zbavit, vyčistěte odpad ve dřezu a také odpadkový koš. I na těchto místech se totiž tyhle malé potvůrky často množí. Na sifon v kuchyni použijte buď čistič odpadů z drogerie, nebo do něj nasypte sáček jedlé sody, zalijte ji octem, nechte asi 10 minut působit a pak propláchněte horkou vodou. Pečlivě také vymyjte koš. Na dno můžete nasypat hřebíček, který muškám nevoní.

  Babské rady, jak se zbavit octomilek, naleznete ZDE.

Přidat názor
Počet komentářů: 6

jussuf: Rady za všetky drobné. Najmä tým banánom sa bude v chladničke dariť. Inak povedané stačí v kuchyni udržovať poriadok , octomilkový odpad baliť do igelitových sáčkov a muchy nemajú šancu. Nóóóóó a keď sa napriek tomu objavia tak pozvem na kávu svokru ( tchýni ) a najmenej na dva týždne je po starostiach ( a ešte som aj najlepší zať ).Howgh.

(26. 09. 2016 11:40)

catherin4: Octomiliek nie je také ťažké sa zbaviť, stačí odstrániť všetko ovocie z dosahu, dať do chladničky a pod. Oni potom zmiznú samé. Raz som mala premnožené octomilky v kuchyni, boli to doslova mračná, tak tie som likvidovala vysavačom. Raz som robila koláč, čistila a krájala marhule, tie potvory si posadali vedľa a čakali, kým sa toho ovocia nebudem viac dotýkať aby sa doňho mohli pustiť oni. Ale mali smolu a keď zmizlo ovocie, zmizli aj oni.

(26. 09. 2016 08:44)

mopsamanda: Koupila jsem si masožravku. Pokud nechávám ovoce na stole v kuchyni, kytičku dám hned vedle, a daří se jí dobře!

(26. 09. 2016 08:43)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy